Zápis dětí do mateřských škol - Pardubice
0. fáze - před začátkem vydávání žádostí
Počet vypsaných volných míst:0Počet mateřských škol:0

Mateřská škola Pardubice, K Polabinám 626

Školský obvod: 
1
Adresa: 
K Polabinám 626
PSČ: 
530 02
Městský obvod:
Pardubice
Telefon: 
466 501 254, 734 516 378
Datová schránka: 
97tgiyw
Ředitel: 
Mgr. Miloslava Mňuková
Adresa poskytování vzdělání: 
K Polabinám 626

Informace školy

Naši mateřskou školu Pardubice, K Polabinám 626 najdete v krásné zeleni v samém středu Pardubic v těsné blízkosti Atria Palac Pardubice. Pro svou polohu jsme snadno dosažitelní ze všech částí Pardubic.

Jsme 6 - ti třídní mateřská škola s kapacitou 156 dětí, zaměřená na celkový rozvoj tělesného a duševního zdraví dětí s širokou nabídkou zájmových aktivit pro Vaše děti - bruslení, lyžování, celoroční plavání, výuka  anglického jazyka, přírodovědné programy se zaměřením na poznávání živých zvířat a péči o ně a sboreček Duhových skřítků.

Dlouhodobě jsme zapojeni v projektu Mateřská škola přátelská k dětem a rodičům, dále v projektu Logopedické prevence, Nejsme z Marsu a Dobrý začátek.

Rozvíjíme pohybovou všestrannost dětí se Sokolem v akci Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky.

Také celoročně tvoříme společně s rodiči z keramické hlíny. Pravidelně jezdíme do škol v přírodě a na výlety. Každý měsíc máme ve školce divadelní představení, spolupracujeme s Ekocentrem Paleta, Východočeskou galerií, muzeem a knihovnou. Předškoláci navštěvují základní školy Štefánikova, Bratranců Veverkových a ZŠ Nábřeží Závodu Míru.

Pro usnadnění adaptace nejmenších dětí před vstupem do MŠ můžete navštěvovat 2x měsíčně Duhové klubíčko.

Pěstujeme bylinky a zeleninu na vlastních záhoncích a využíváme je nejen ve školní kuchyni. Chceme žít v krásném a čistém prostředí, proto jsme zapojeni v projektu Recyklohraní a Papir za papír.